ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Przejazd do Legionowa (ok 30 km)
Legionowo zwiedzanie z przewodnikiem FILII MUZEUM HISTORYCZNEGO Muzeum znajduje się w odrestaurowanym budynku kasyna z 1892 r
DWIE WYSTAWY
1/ „Dzieje Garnizonu Legionowo. Czas wojen i pokoju” wystawa stała, prezentująca ponad 270 pamiątek ze 120-letniej historii garnizonu.
Eksponaty pochodzą ze wszystkich etapów działalności wojska w Legionowie. Najstarszy dział dotyczy pierwszych lat istnienia garnizonu (1892-1915) i związany jest z jednostkami rosyjskimi. Cennymi zabytkami są niemieckie pocztówki przedstawiające wygląd koszar w okresie I wojny światowej.
Interesujące są także zabytki związane z działalnością unikatowych jednostek Wojska Polskiego stacjonujących w Legionowie w okresie międzywojennym, takich jak 1. Dywizjon Pociągów Pancernych czy 2. Batalion Balonowy.
2/ „Mundury 1. Dywizji Kościuszkowskiej 1943–2011″- wystawa czasowa
– główna część ekspozycji poświęcona jest historii polskiego munduru wojskowego od czasów II wojny światowej, aż po początki XXI wieku. Wśród prezentowanych eksponatów można zobaczyć oryginalny wojenny mundur wz. 43, niezwykle rzadki mundur wz. 52 oraz wprowadzony w latach 60. popularny „deszczyk”. Nie zabrakło również mundurów bardziej współczesnych – popularnej „mory” wz. 68, „żaby” wz. 89, czy też pierwszych wersji stosowanego do dziś dnia kamuflażu wz. 93.
Jabłonna Koncert Karnawałowy KONCERT KARNAWAŁOWY “Miłość to niebo na ziemi”– wykonawcy: Agata Marcewicz-Szymańska– sopran, Robert Skiera – fortepian.
Najpiękniejsze utwory operetkowe, musicalowe i przeboje dwudziestolecia międzywojennego oraz ponadczasowe hity.
Restauracja Pałacowa – Uroczysty „Obiad u Poniatowskich” w zabytkowych podziemiach Restauracji Pałacowej. (W CENIE WYCIECZKI)
Menu skomponowane specjalnie dla Gości Biura Podróży ARTUR, wzorowane na ulubionych smakach Biskupa Michała Poniatowskiego
i jego brata Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Księcia Józefa Poniatowskiego oraz na wykwintnych daniach serwowanych w Pałacu w XVIII w.
Menu DO WYBORU (zgłoszenia w biurze):
ZUPA Consommé z perliczki i z pasztecikiem /Królewski barszcz czerwony czysty z uszkami i grzybami
DANIE GŁÓWNE Pałacowy gulasz z dzika z ziemniaczanym gratin i pieczonymi warzywami /Kaczka z konfiturą żurawinową z karmelizowanymi buraczkami, czerwoną cebulką i knedlem chlebowym
DESER Kisiel żurawinowy podawany na ciepło / Jabłka zapiekane pod kruszonką z cynamonem i wanilią
MIÓD PITNY PAŁACOWY Jabłkowy grzany z laską cynamonu i plasterkiem pomarańczy
Śliwki wędzone (1-2 szt.) przysmak Króla Stanisława Augusta (podawane na sam koniec obiadu)
Oranżeria – Zwiedzanie Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” a w niej OTWARCIE NOWEJ WYSTAWY prac profesora Piotra Siwczuka, wszechstronnie uzdolnionego artysty, który uprawia rysunek, malarstwo i płaskorzeźbę. Jego twórczość budzi uznanie i szacunek.
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!