ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Walewic (ok. 110 km),
Walewice – Pałac Walewice wraz z parkiem zwiedzanie pałacu z przewodnikiem to jedna z najcenniejszych i najpiękniejszych siedzib magnackich w środkowej Polsce. Walewice to miejsce, które zyskało sławę dzięki romansowi Marii Walewskiej z cesarzem Napoleonem Bonaparte. To tu przyszedł na świat ich syn – Aleksander Colonna Walewski, późniejszy minister spraw zagranicznych, minister kultury i sztuki Francji, kawaler Orderu Virtuti Militari. Pałac jest otoczony malowniczym parkiem, tworząc kompleks pałacowo – parkowy. Na terenie założenia jest również słynna Stadnina Koni Walewice to największa w Polsce stadnina koni rasy półkrwi angloarabskiej. Podstawowe stado liczy 35 klaczy. Liczba koni zarodowych wynosi 80, wszystkich w stadninie jest 130. Podstawowym celem działania jest utrzymanie stada klaczy matek rasy małopolskiej.
Stadnina Walewice współpracuje ze stadniną w Janowie Podlaskim wymieniając się najlepszymi utytułowanymi reproduktorami, a materiał hodowlany z Walewic trafia do stad ogierów, stadnin, prywatnych hodowców i klubów sportowych. Walewickie konie zasiedlają stajnie we Francji, która byłą ojczyzną koni tej rasy. Walewickie konie są bardzo cenione we Włoszech i Niemczech.
Oporów – zwiedzanie z przewodnikiem ZAMKU W OPOROWIE – Oporów k/Kutna historycznie związany z ziemią łęczycką, wzmiankowany w źródłach historycznych od XIV w., był siedzibą rodu Oporowskich, herbu Sulima. Przed 1424 r. uzyskał prawa miejskie, które utracił w końcu XVIII w. Rezydencję rodową zbudował arcybiskup Władysław Oporowski, syn Mikołaja wojewody łęczyckiego, właściciel dóbr oporowskich w XV wieku. W kolejnych wiekach Oporów oraz zamek często zmieniał właścicieli. Podczas II wojny światowej majątek przejęła niemiecka administracja, a w 1945 r. zespół zamkowy przeszedł na własność skarbu państwa.
Zamek – mała późnogotycka rezydencja obronna usytuowana na wyspie otoczonej fosą, jest jednym z niewielu tego typu zabytków zachowanych w Polsce.
przerwa na obiad, czas wolny
Płowce – inscenizacja słynnej bitwy pod Płowcami z 1331 roku, w której Władysław Łokietek odniósł zwycięstwo nad Zakonem Krzyżackim
powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!