Wiedeń i okolice z rejsem po Dunaju i zwiedzaniem Złotej Sali

Wiedeń i okolice z rejsem po Dunaju i zwiedzaniem Złotej Sali

12 - 15.09.2024

 

 • 4 dni (3 noclegi) w hotelu**** w Lasku Wiedeńskim
 • w programie zwiedzanie słynnej Złotej Sali
 • zwiedzanie opactw Melk i Heiligenkreuz z przewodnikiem
 • rejs po Dunaju
 • WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU W CENIE!!! 
 • Baden, Krems, Bratysława, Dolina Wachau
 • obiadokolacja przy muzyce i winie na Grinzingu

Dzień 1

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Wiednia. Przejazd w malowniczy region Lasu Wiedeńskiego. Przystanek przy średniowiecznym zamku Liechtenstein, od którego wywodzi się nazwisko znanego rodu książąt Liechtensteinów, właścicieli twierdzy do XIII wieku. Następnie przejazd do Baden. Spacer i czas wolny w uzdrowisku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które zachowało atmosferę minionej epoki cesarskiej.
Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

śniadanie w hotelu
Po śniadaniu przejazd do położonej w okolicy Wiednia Doliny Wachau – rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Zwiedzanie rozpoczniemy od opactwa Melk – to drugie co do wielkości opactwo benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy. Zwiedzanie klasztoru z kościołem pw. św. Piotra i Pawła oraz biblioteką, które należą do najwspanialszych obiektów barokowych w Europie, a następnie rejs statkiem do Krems wśród winnic, średniowiecznych zamków i urokliwych miejscowości (statek mija m.in. Dürnstein, Spitz, Willendorf) . Krems – spacer po najstarszym mieście Dolnej Austrii, położonym nad Dunajem. Czas wolny.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do centrum Wiednia. Spacer po ulicach wiedeńskiej starówki. Zwiedzanie słynnej ZŁOTEJ SALI, która uważana jest za jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie. Corocznie odbywają się tutaj Koncerty Noworoczne. Sala ma 49 m długości, 19 m szerokości oraz 18 m wysokości mieści 1744 miejsc siedzących i 300 miejsc stojących.
Przejazd do pobliskiej miejscowości Mayerling, która zapisała się w historii jako miejsce samobójczej śmierci następcy tronu austro-węgierskiego, arcyksięcia Rudolfa, jedynego syna Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety. Na zakończenie wizyta w klasztorze HEILIGINKREUZ, który jest jednym z nielicznych tego typu obiektów w Europie, gdzie od początku istnienia do czasów obecnych nieprzerwanie mieszkają Cystersi. Jego centralnym obiektem jest XII-wieczna romańska kolegiata ZWIEDZANIE KLASZTORU Z PRZEWODNIKIEM
W godzinach popołudniowych powrót do Wiednia i przejazd na wzgórze Kahlenberg, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na miasto. Na zakończenie kolacja w dzielnicy Grinzing w tradycyjnej gospodzie z winem, kuchnią austriacką i muzyką.
Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.
Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji rozpoczniemy od wizyty na wzgórzu zamkowym, a następnie przejdziemy na rynek, mijając po drodze m.in. Teatr Narodowy, ratusz, Pałac Prymasowski oraz gapiącego się na przechodniów Czumila. Przejazd do Warszawy.

Zakwaterowanie:

Eventhotel Pyramide&Congress Center Vosendorf**** Pokoje 2 osobowe z łazienkami (ręczniki, kosmetyki)

Wyżywienie: 2 x dziennie (śniadania, obiadokolacje) . Pobyt rozpoczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem. W drodze powrotnej przerwy na posiłek (dodatkowo płatne).

UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

UWAGA: Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie w przypadku braku możliwości skorzystania z atrakcji z uwagi na warunki pogodowe lub inne okoliczności niezależne od biura.
 

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • 3 noclegi w hotelu**** (pokoje 2-os)
 • wyżywienie 2 x dziennie: śniadanie i obiadokolacja, w tym jedna na Grinzingu z winem i muzyką
 • opiekę doświadczonego pilota w trakcie całego wyjazdu
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) oraz KL (10 000 EUR)
 • realizację programu
 • zestawy tour – guide na czas całego wyjazdu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 147 zł/os
 • dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 490 zł/os
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

21:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur