WŁOCŁAWSKI FAJANS ze zwiedzaniem nowo otwartego Interaktywnego Centrum Fajansu

WŁOCŁAWSKI FAJANS ze zwiedzaniem nowo otwartego Interaktywnego Centrum Fajansu

17.03.2024

  • Nowo otwarte Interaktywne Centrum Fajansu
  • Muzeum Ziemi Kujawskiej – wystawa o fajansie

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Włocławka  (ok. 210 km),
WłocławekWYSTAWA WŁOCŁAWSKI FAJANS 1873-1991 – na ekspozycji zaprezentowano 432 wyroby dawnych włocławskich fabryk fajansu ze wszystkich okresów produkcji.
Poza dużą różnorodnością funkcji i form ceramicznych, ekspozycja ukazuje wszystkie techniki zdobienia fajansu – szablon, kalkę ceramiczną, zdobienia wypukłe, naciekowe i oczywiście ręczne malowanie. Oprócz form użytkowych o różnym przeznaczeniu (od żyrandoli do nocnika), na ekspozycji prezentowane są wyroby dekoracyjne i okolicznościowe. Wystawę uzupełniają wielkoformatowe plansze z archiwalnymi fotografiami, na których w zwięzłej i klarownej formie opisano długą historię włocławskiego fajansu, proces jego produkcji oraz promocji poprzez „Biennale Fajansu”.
INTERAKTYWNE CENTRUM FAJANSU– Skarbiec Fajansu to nowe, niezwykłe muzeum otwarte 29.09.2023 r. Przenosi ono odbiorcę do niezwykłego, multimedialnego świata włocławskiej ceramiki, nawiązując do 150-letniej tradycji produkcji wyrobów fajansowych. Sercem Skarbca Fajansu jest amfiteatr, w którym znajduje się wystawa stała, prezentująca unikatowe dzieła fajansowe. Interaktywne przestrzenie edukacyjno-wystawiennicze, podzielone na ścieżki, pomogą odkryć nowe karty historii, związanej z kultowymi dziś dziełami sztuki ceramicznej.
przerwa na obiad
Włocławek spacer w przewodnikiem W programie: Katedra, zapora, Stary Rynek, bulwary, Krzyż Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki – w postaci krzyża, znajdujący się obok tamy we Włocławku, w miejscu wyłowienia ciała zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki, ustanowiony dla upamiętnienia jego męczeńskiej śmierci z rąk komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu: ZESTAW MIĘSNY: – krem z pomidorów z kleksem z kwaśnej śmietanki w bulionówce – grillowany filet z kurczaka w ziolach, opiekane ziemniaki, surówka ZESTAW WEGETARIAŃSKI; – krem z pomidorów z kleksem z kwaśnej śmietanki w bulionówce – tagiatelle z pesto, z parmezanem Karafka z wodą z cytryną i limonką – cena 47 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur