PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ostródy (ok. 220 km),
Ostróda – rejs na trasie Ostróda-Miłomłyn. Podczas rejsu można podziwiać panoramę Ostródy z perspektywy Jeziora Drwęckiego. Następnie statek przepływa pod żelaznym mostem i wpływa w kanał łączący Ostródę z Miłomłynem. Podczas rejsu zachwyca sceneria Kanału Elbląskiego, w większości stanowiąca sztuczną drogę wodną stworzoną przez człowieka. Odcinek Kanału Elbląskiego w okolicy Miłomłyna stanowi jego najstarszą część. To w tym miejscu w 1844r. rozpoczęto budowę Kanału. Sama śluza Miłomłyn stanowi punkt 0,00, od którego mierzy się kilometraż Kanału. Podczas rejsu statek przeprawia się przez śluzę Miłomłyn i śluzę Zieloną – są to tzw. śluzy komorowe, pierwotnie o konstrukcji drewnianej, później zamienionej na betonową. Odcinek rejsu Ostróda – Miłomłyn jest częścią „Szlaku Papieskiego”. W latach 1957-1958 szlakiem tym pływał Karol Wojtyła.
Zamek Karnity – obiad na zamku (w cenie)
Menu obiadowe w formie bufetu: ZUPA: rosół z makaronem, DRUGIE DANIE: karkówka w sosie myśliwskim, pierogi ze szpinakiem/ruskie, DODATKI: ziemniaczki gotowane z koperkiem, bukiet jarzyn na parze, surówka z białej kapusty, DESER: ciasto domowego wypieku, Kawa, herbata woda, sok woda z cytryną
ZAMEK KARNITY– (zwiedzanie z zewnątrz z przewodnikiem, wejście do środka w miarę możliwości, obiad w zamku) Początki zamku sięgają XIV wieku, kiedy w przywileju wsi Bożęcin pierwszy raz wspomina się o folwarku w Karnitach. Wiek później właścicielem majątku zostaje Hans von Schonaich w nagrodę za służbę w wojsku krzyżackim. Ród Schönaichów trzymał pieczę nad dobrami przez trzysta lat, by w 1815 sprzedać folwark w Karnitach baronowi von Albedyhll. Ta rodzina bardzo dobrze zarządzała majątkiem ziemskim, a jego obszar na początku XX wieku wynosił prawie 2300 ha. Po I Wojnie Światowej własność przeszła na ród von Günther. Historia Zamku to także zapis walk i zniszczeń. W czasie wojen polsko-szwedzkich około roku 1635 Karnity zostały spalone, a obecny pałac wzniesiony został w 1856 w stylu neogotyckim, który idealnie odzwierciedla urok i magię romantyzmu. W bryle Zamku zachwyca jego zróżnicowana kondygnacyjność i wieże. Charakterystyczne gotyckie sklepienie krzyżowe z lunetami wieńczy podcień wejścia głównego. Do dziś zachowała się oryginalna stolarka. Zamek w całości obłożony jest cegłą klinkierową.
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad (w cenie wyjazdu)
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!