Statkiem do Zamku KARNITY- najpiękniejszej historycznej budowli na Warmii i Mazurach W cenie obiad z deserem na Zamku

Statkiem do Zamku KARNITY- najpiękniejszej historycznej budowli na Warmii i Mazurach W cenie obiad z deserem na Zamku

09.06.2023

 

 

  • rejs statkiem Ostróda – Miłomłyn
  • możliwość poznania historii najpiękniejszej historycznej rezydencji Warmii i Mazur
  • dwudaniowy obiad z deserem w Zamku Karnity w cenie wycieczki

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ostródy (ok. 220 km),
Ostródarejs na trasie Ostróda-Miłomłyn. Podczas rejsu można podziwiać panoramę Ostródy z perspektywy Jeziora Drwęckiego. Następnie statek przepływa pod żelaznym mostem i wpływa w kanał łączący Ostródę z Miłomłynem. Podczas rejsu zachwyca sceneria Kanału Elbląskiego, w większości stanowiąca sztuczną drogę wodną stworzoną przez człowieka. Odcinek Kanału Elbląskiego w okolicy Miłomłyna stanowi jego najstarszą część. To w tym miejscu w 1844r. rozpoczęto budowę Kanału. Sama śluza Miłomłyn stanowi punkt 0,00, od którego mierzy się kilometraż Kanału. Podczas rejsu statek przeprawia się przez śluzę Miłomłyn i śluzę Zieloną – są to tzw. śluzy komorowe, pierwotnie o konstrukcji drewnianej, później zamienionej na betonową. Odcinek rejsu Ostróda – Miłomłyn jest częścią „Szlaku Papieskiego”. W latach 1957-1958 szlakiem tym pływał Karol Wojtyła.
Zamek Karnity – obiad na zamku (w cenie)
Menu obiadowe w formie bufetu: Zupa ogórkowa, danie główne: devolaille al a’Viola, ryba w sosie śmietanowo- cebulowym, dodatki: ziemniaki got. z koperkiem, bukiet jarzyn blanszowanych, surówka selerowo-jabłkowa, deser: ciasto domowego wypieku. napoje: kawa, herbata, sok, woda mineralna niegazowana z cytryną.
ZAMEK KARNITY(zwiedzanie z zewnątrz z przewodnikiem, wejście do środka w miarę możliwości, obiad w zamku) Początki zamku sięgają XIV wieku, kiedy w przywileju wsi Bożęcin pierwszy raz wspomina się o folwarku w Karnitach. Wiek później właścicielem majątku zostaje Hans von Schonaich w nagrodę za służbę w wojsku krzyżackim. Ród Schönaichów trzymał pieczę nad dobrami przez trzysta lat, by w 1815 sprzedać folwark w Karnitach baronowi von Albedyhll. Ta rodzina bardzo dobrze zarządzała majątkiem ziemskim, a jego obszar na początku XX wieku wynosił prawie 2300 ha. Po I Wojnie Światowej własność przeszła na ród von Günther. Historia Zamku to także zapis walk i zniszczeń. W czasie wojen polsko-szwedzkich około roku 1635 Karnity zostały spalone, a obecny pałac wzniesiony został w 1856 w stylu neogotyckim, który idealnie odzwierciedla urok i magię romantyzmu. W bryle Zamku zachwyca jego zróżnicowana kondygnacyjność i wieże. Charakterystyczne gotyckie sklepienie krzyżowe z lunetami wieńczy podcień wejścia głównego. Do dziś zachowała się oryginalna stolarka. Zamek w całości obłożony jest cegłą klinkierową.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad (w cenie wyjazdu)

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • dwudaniowy obiad z deserem w Zamku Karnity
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

06:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur