Zielone Świątki na Podlasiu

Zielone Świątki na Podlasiu

19.05.2024

 

 

 • Zielone Świątki na Podlasiu
 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • Podlaskie Centrum Kultury Ludowej
 • Terapia lasem w Nadleśnictwie Dojlidy

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Świętej Wody (ok. 220 km),
Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej– swoją nazwę zawdzięcza słynącemu z cudów źródełku. Zespół sanktuaryjny składa się z kościoła (kaplica), groty, wzgórza krzyży, cudownego źródełka i kaplic Dróżek Siedmiu Boleści Matki Bożej, rozmieszczonych na Błoniach Jana Pawła II.
przerwa na obiad
PODLASKIE MUZEUM KULTURY LUDOWEJ w Wasilkowie- “Zielone Świątki” to coroczny festyn etnograficzny przypominający dawne obrzędy towarzyszące obchodom Zesłania Ducha Świętego, min. “chodzenie z królewną”, “wodzenie kusta”, mające chronić uprawy przed zniszczeniem, zapewnić dobre plony.
Podczas festynu będzie wiele atrakcji m.in.: występy zespołów ludowych, jarmark, na którym można będzie kupić prace twórców ludowych i smakołyki podlaskiej kuchni, pokazy etnograficzne (tłoczenie oleju, plecionkarstwo, wypał dziegciu czy wyrób pojemników z kory)
Nadleśnictwo Dojlidy – TERAPIA LASEM– ścieżka zabiera nas w świat kąpieli leśnych, które dobroczynnie wpływają na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Długość ścieżki wynosi 3 km
Shinrin-yoku to japońska sztuka czerpania siły z natury, co potwierdzają liczne badania naukowe. Wg dr Quing Li z Uniwersytetu w Nippon nawet dwugodzinne przebywanie w lesie może wpłynąć na obniżenie ciśnienia krwi, poprawę odporności, zwiększenie progu bólu czy spadek poziomu kortyzolu i adrenaliny (hormonów stresu). Za pomocą drzew i olejków eterycznych, które zawierają fitoncydy czy mikroorganizmów glebowych, leśne kąpiele pobudzają organizm do samoleczenia.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane).  W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • zestawy Tour Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu: obiad turystyczny (zupa, II danie, napój) 50 zł/os

Wyjazd:

07:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur