Żyrardów i Pruszków z muzeum DULAG 121

Żyrardów i Pruszków z muzeum DULAG 121

23.09.2023

 

  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
  • Żyrardów i Muzeum Lniarstwa
  • Obóz Dulag 121 w Pruszkowie

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Żyrardowa (ok. 60 km),
Żyrardów spacer z przewodnikiem: neogotycki KOŚCIÓŁ FARNY pw. MB Pocieszenia z witrażami Mehoffera oraz spacer po placu Jana Pawła II.
Osiedle Robotnicze- zabytkowa zabudowa dzielnicy robotniczej z unikatowymi drewnianymi komórkami lokatorskimi, Kościół św. Karola Boromeusza, Park Dittricha, bielnik tkanin.
MUZEUM LNIARSTWA IM. FILIPA DE GIRARDA– z siedzibą w jednej z hal fabrycznych dawnego Bielnika, która stanowiła niegdyś część kompleksu produkcyjnego żyrardowskiej fabryki. Industrialna zagroda- mieszkańcami Zagrody są trzy wielbłądy: Stefan, Nel oraz Charlie, a także osiołki, alpaki, renifery, owieczki oraz kózki.
Podstawą do stworzenia Industrialnej Zagrody była organizowana od 15 lat przy placu Jana Pawła II w Żyrardowie szopka bożonarodzeniowa.
przerwa na obiad
Pruszków
MUZEUM DULAG 121 – niemiecki obóz przejściowy utworzony na terenie byłych Warsztatów Kolejowych w Pruszkowie dla wypędzonych ze stolicy podczas Powstania Warszawskiego i tuż po jego zakończeniu. Obóz funkcjonował od 6.08 1944 do 16.01 1945 r. W tym okresie przeszło przez niego od 340 tys. do 650 tys. warszawiaków oraz mieszkańców podwarszawskich miejscowości, z czego od 60 tys. do 70 tys. trafiło do obozów koncentracyjnych.
Główną funkcją obozu było pozyskanie spośród wypędzonych jak największej liczby osób zdolnych do przymusowej pracy na terenie III Rzeszy. Osoby, które uznano za niezdolne do pracy, transportowano do wsi i miejscowości na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Okresowo Dulag 121 pełnił też rolę obozu jenieckiego. Dzięki temu, że w obozie pracował polski personel, od kilkudziesięciu nawet do 100 tys. osób udało się uratować od wywózki w nieznane.
Pruszków zwiedzanie z przewodnikiem: Dworzec PKP, Fabryka Ołówków, Pałacyk i Park “Sokoła”, Pałacyk i Park Potulickich, kościół św. Kazimierza

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu

Wyjazd:

08:30 – Warszawa, pl. Bankowy

Przyjazd:

19:00 – Warszawa, pl. Bankowy

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur